1 C
Скопје

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес се почувствува попладнево точно во 14.09 часот, објави и светската мрежа за земјотреси, ЕМСЦ.

Земјотресот е со јачина од 3,4 степени по Рихтерова скала на македонско-косовската граница.

Епицентарот е на 12 километри источно од Скопје, односно на 82 километри југоисточно од Приштина, на длабочина од 1 километар.

 

Прочитајте и...  Нема да има увоз на возила под евростандард 5?

Поврзани вести

ВИДЕО I Ооо Пјетер! Спасувачите извлекоа старец затрупан под 4 метри снег

Илинка Иљоска

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Слободен печат

ВИДЕО: Експлозијата го тресе Ријад само неколку дена по друг обид за напад

Слободен печат

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

Бајден се слушна и со Столтенберг: САД остануваат посветени на колективна одбрана и на зајакнување на трансатлантската безбедност

Слободен печат

Остави Коментар