Земјотрес ја стресе Бугарија

Земјотрес /Фото: МИА

Земјотрес со јачина од 3.6 степени денеска ја стресе Бугарија.

Епицентарот е на 14 километри од Хаџидимово и на 88 километри од градот Пловдив.

Во регионот, слаби земјотреси имаше во Словенија и Хрватска.

Видео на денот