Земјотрес ја погоди Јапонија утрово – Слободен печат
ВестиПланета

Земјотрес ја погоди Јапонија утрово

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени по Рихтер го погоди источниот дел на Јапонија утрово, објави јапонската Метеоролошка агенција.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на брегот на префектурата Чиба, во близина на главниот град Токио. Не е објавена тревога за цунами.

Земјотресот бил со јачина од 4 во јапонска скала, што се движи од 1 до 7 и се почувствувал во делови од централно Токио. Засега нема извештаи за штети.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close