29 C
Скопје

Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди подрачјето на Босна и Херцеговина.

Засега нема информации за потенцијална штета и повредени.

Поврзани вести

Во Бугарија претставена книгата „Преображенија“ од познатиот македонски писател Владимир Мартиновски

Слободен печат

Шпанија од 20 мај ќе ги укине ПЦР тестовите за Британците

МИА Агенција

Мирел: За политичко решение со Бугарија, потребно е некој од ЕУ да ѝ рече доволно е, го загадувате процесот на проширување

Слободен печат

Се запали стан во Белград, евакуирани се станарите

Горан Наумовски

Координативен состанок во ЦУК за рано предупредување и превенција од пожари

Слободен печат

Ангелов на средба со претставници од Домот за техничка култура „Народна техника- Штип”

Слободен печат

Остави Коментар