20 C
Скопје

Земјотрес ја погоди БиХ: „Звучеше како експлозија“

Земјотрес со јачина од 3,1 степен ја стресе Босна и Херцеговина, пренесоа медиумите.

Епицентарот бил на осум километри југоисточно од Столац, на длабочина од еден километар.

„Како експлозија, удар, татнеж“, напишал еден локален жител.

Поврзани вести

Под посебни протоколи се одржа традиционалната Струшка Литија

Слободен печат

Уапсени шест члена на мала ултрадесничарска група: Планирале напад врз масонска ложа во Франција

Слободен печат

Филипче: Опозицијата создава конфузија и сака да ја искриви сликата за изградбата на новиот Клинички центар

Слободен печат

Наскоро состанок меѓу Бајден и Путин, се договараат времето и местото

Слободен печат

ВИДЕО I Изгаснат пожарот во облакодерот во Лондон: Учествуваа 120 пожарникари

Слободен печат

Макрон: Солидарноста е најкритична во распределбата на вакцините во светот

Слободен печат

Остави Коментар