Земјотрес го стресе грчкиот остров Крит – Слободен печат
ВестиРегион

Земјотрес го стресе грчкиот остров Крит

Земјотресот е регистриран околу 10 часот по локално време.

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала го стресе јужниот дел од грчкиот остров Крит.

Земјотресот е регистриран околу 10 часот по локално време.

Атинскиот институт за геодинамика објави дека земјотресот бил забележан во морето, на 75 километри јужно од местото Тимбаки, пренесе агенцијата „АНА“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close