Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Најмалку шест лица се повредени во земјотрес со интензитет од 5,2 степена според Рихтерова скала, кој денеска го погоди југозападниот дел на Иран, изјави портпарол на иранскиот Црвен крст.

Според наводите на спасувачките служби, во потресот се оштетени голем број станбени објекти.

Земјотресот се случи во провинцијата Кожилујех и Бојер Ахмад, а епицентарот се наоѓал на длабочина од 10 километри под површина на земјата во близина на градот Догонбадан, каде живеат 94.000 жители

Прочитајте и...  Сите единици на локалната самоуправа да воведат ПОС терминали за наплата во рок од една година

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат