Зеленски во посета на Полска

Володимир Зеленски во Осло / Фото EPA-EFE/Javad Parsa /

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ќе ја посети Варшава, соопшти полската влада, пред да одат на самитот на НАТО во Вашингтон.

Во владиното соопштение се вели дека премиерот Доналд Туск ќе го прими Зеленски од 11:10 часот по Гринич, а двајцата подоцна ќе одржат прес-конференција.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот