Зеленски: Немам доверба во ниту еден политичар

Во политиката, никому не може да му се верува, рече украинскиот претседател Владимир Зеленски во интервју за полскиот дневник „Газета виброча“.

„Не верувам никому во политиката“, рече Зеленски, одговарајќи на прашањето дали му верува на рускиот претседател Владимир Путин, пренесе „Тасс“.

– Во училиште ми се допаѓаше математиката, таму се е јасно. Решавате равенки со една или две непознати. Во меѓувреме, овде се е непознато, вклучувајќи и нашата земја, политичарите во нашата земја. Доаѓам од бизнисот и верувам дека овде не може да има доверба (во политиката). Наместо тоа, секој има свои интереси – доаде украинскиот лидер.

Прочитајте и...  Османи: Иста ваква хистерија имаше за избор на претседател на Собранието

Прочитај повеќе

Убиени 4 лица во експлозии во Сомалија

Слободен печат

Јанушев од Лозово: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара референдум каде што граѓаните ќе се изјаснат за изградба на кафилерија

Слободен печат

Минатата недела во Охрид 50, во Струга 52, а во Дебар 13 потврдени случаи на КОВИД-19

Слободен печат

Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

Слободен печат

Над 100 деца заразени од коронавирус во Албанија

Слободен печат

Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев со честитка за 4 јули: САД секогаш биле со нас, споделената радост со искрени пријатели е поголема радост

Слободен печат

До 15 јули може да се аплицира за финансиска поддршка за набавени назимки и пчелини матици

Слободен печат

Тајната служба на Кремљ во лов на државни предавници, мета се научниците

Слободен печат

Петар Колев: ГДУ голем дел од својот фокус го насочува кон реформите на правосудниот систем

Слободен печат

Целосно реновирана Службата за итна медицинска помош, во Здравствен дом Битола за 3 години реализирани 54 нови вработувања

Слободен печат

За еден ден во Бразил починале 1.290 луѓе од Ковид-19

Слободен печат