Зекири: Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице - Слободен печат

Зекири: Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице

Пратеникот и потпретседател на СДСМ, по вчерашните случувања во Собранието, Мухамед Зекири порача дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле нивната криминална коалиција.

-Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ. ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и коалиција на тесните интереси на одредени кругови во нивните редови. СРАМОТА!-  напиша Зекири во неговата реакција на социјалните мрежи.

Реакцијата на пратеникот доаѓа откако доцна синоќа по само 15 минути од почетокот на собраниската седница за законот за ЈО и за измените на Законот за Советот на јавни обвинители, претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина и продолжението го закажа за утре во 11 часот.

Прочитајте и...  Се реализира проектот „Смарт езеро „Младост"

Прочитај повеќе

Столтенберг: Европската унија не може сама, без НАТО, да ја брани Европа

Слободен печат

Николовски: Одиме на фер и демократски предвремени парламентарни избори

Слободен печат

Запленети 100 килограми кокаин во Данска, уапсени 27 лица

Слободен печат

ДИК го усвои Роковникот за спроведување на предвремените парламентарни избори

Слободен печат

Спасовски: Со Република Србија заеднички сме посветени на унапредување на регионалната соработка

Слободен печат

Брисел ги поздрави одлуките на македонскиот Парламент, сега на ред е ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар

1 + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Димовски: На СДСМ му требаше овој закон за амнестија за сè што сторија минативе години

Слободен печат

Пленковиќ: Повторно е ставено на дневен ред проширувањето на ЕУ

Слободен печат

Мишел: Ќе ја потврдиме европската перспектива на регионот

Слободен печат

Дирк Јан Коп: Гледаме простор Северна Македонија да ги започне преговорите за членство, тоа не е случај со Албанија

Слободен печат

Рот: Донесен Законот за ЈО, сега е ред на ЕУ да испорача

Слободен печат

Митрески: Законот за Советoт на ЈО не спаѓа во група закони што се носат со двојно мнозинство

Слободен печат