Здраво, Роберт Де Ниро сака нешто да ви каже! (ВИДЕО)

Славниот актер Роберт Де Ниро реши да се огласи по повод непредвидливата ситуација која го погоди целиот свет.

Тој апелираше сите луѓе во светот да ја сфатат сериозноста на ситуацијата и смртоносниот вирус кој секојдневно зема многу животи.

Со видео порака ја воодушеви целата публика, па така никој не остана рамнодушен на неговите зборови.

„Здраво, тука е Роберт Де Ниро. Сите треба да останеме дома. Мора да го спречиме ширењето на овој вирус и тоа можеме да го направиме само доколку се држиме заедно. Не за да се заштитиме само себе си, туку да ги заштитиме и другите и сите постари лица кои ги сакаме. Ве молам. Ве набљудувам“.

Прочитајте и...  Притиснете ја оваа точка на лицето: Носи бројни здравствени подобрувања и предности

Прочитај повеќе

Се одржа првата фестивалска вечер на „Макфест“ на отворено: Учесниците и публиката ги почитуваат мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Луѓето останаа зачудени откако видоа колку шминка и треба на Ирина Шајк за да изгледа совршено (ВИДЕО)

Слободен печат

Актерот Андрија Милошевиќ повторно раскажа глуп виц, овој пат за жената и пијаницата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Никој не ги воочил грешките во дизајнот додека не било предоцна, а сега сите се смеат на овие урнебесни дела (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобриот филмски лик на сите времиња, а би можело да ве изненади кои други се во Топ 10 (ФОТО)

Слободен печат

Манекенката Емили Ратајковски ги објави фотографиите од вечерта кога наводно била силувана од фотографот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бред Пит и Џенифер Анистон водеа секси разговор – Таа му порача дека е секси (ВИДЕО)

Слободен печат

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Парите и луксузот го опседнуваат Бикот, Лавот сака да биде најдобар во се!

Слободен печат

Се за убавина: Плати 100.000 евра за да има најтенка половина во светот, погледнете како изгледа! (ФОТО)

Васко Спасоски

По три брака, атрактивната холивудска актерка има нова љубов

Слободен печат

Девојката на поранешниот голман на ФК Вардар, Гача позира во танга-бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Притиснете ја оваа точка на лицето: Носи бројни здравствени подобрувања и предности

Слободен печат