Здравје, пари, љубов: Хороскоп за 14.12.2019

Овен

Размислувате за тоа да го промените работното место, бидејќи немате финансиска сатисфакција.

Можно е да не ја добивате љубовта од страна на личноста која ја сакате, па малку се разочарани.

Болки во нозете.

Бик

Немате доволно концентрација и не сте мотивирани за работа, па денес ќе ги избегнувате обврските.

Можно е да доаѓате до граница на издржливост кога станува збор за љубовта.

Проблеми со забите.

Близнаци

Доаѓате до нови информации кои би можеле да ви бидат важни за нови професионални достигнувања.

Добивате можност за обновување на комуникацијата со личност која многу ви значи.

Подложни сте на здравствени проблеми.

Рак

Доаѓате до нови информации кои би можеле да ви бидат важни за нови професионални достигнувања.

Прочитајте и...  Хороскоп за 27 мај - Погледнете што ве очекува оваа среда

Ќе се потрудите на саканата личност да и ги покажете своите чувства бидејќи сметате дека треба да сте искрени и отворени.

Зголемете го внесот на калциум.

Лав

Во текот на денешниот ден ве очекува прилично стабилна ситуација на полето на работата.

Ве очекува средба со личност која ви се допаѓа. Ако се поставите на вистински начин, ќе ја освоите.

Ви годи спортска активност.

Девица

Влегувате во нов проект кој на долг рок ќе се покаже како многу значаен за вас.

Ве очекува ново познанство.

Проблеми со циркулацијата.

Вага

Подготвени сте да се посветите на работата за да ги завршите сите обврски кои ги имате.

Ве очекува комуникација со личност која се трудите долго време да ја заборавите.

Прочитајте и...  Историски план на Макрон: Осум милијарди евра помош за производителите на автомобили

Подложни сте на инфекции.

Шкорпија

Пред вас се промени на полето на работата.

Не сте заинтересирани за нова врска иако имате многу додворувачи. Едноставно поважна ви е слободата.

Можна е настинка.

Стрелец

Не сте сигурни каква одлука треба да донесете и се чувствувате збунето.

Ако продолжите да бидете студени кон саканата личност, таа би можела да побегне од вас.

Ве мачи стресот.

Јарец

Можете да очекувате нови работи во текот на денот. Пред вас е добра работна атмосфера.

Ако ја послушате интуицијата, ќе ви се укаже можност за врска со една харизматична личност.

Проблеми со несоница.

Водолија

Имате добра намера, но некои работи не одат онака како што вие замислувате.

Прочитајте и...  Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Имате тешкотии, но ви изгледаат пострашни отколку што се навистина. Не драматизирајте.

Здравјето е одлично.

Риби

Многу сте одговорни и работата ви е на прво место.

Можно е да дојде до прекин на врската. Време е да направите пауза и да се посветите на себе.

Болка во грлото.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат