Здравје, кариера и љубов: Дневен хороскоп за 23 март!

Овен

Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски.

Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се грижите.

Избегнувајте ги цигарите.

Бик

Раздразливи сте и можеби ќе реагирате лошо на некои ситуации. Не избрзувајте.

Неповолен ден за љубов, ниту за почеток на нова врска. Решете ги прво сопствените потреби.

Проблеми со штитната жлезда.

Близнаци

Можеби ќе направите грешка која ќе ја загрози вашата работа.

Партнерот се труди да ви го украде вниманието, но се занимавате со други работи.

Посетете лекар.

Рак

Делувате како да не можете да се контролирате, иако по природа не сте такви. Пробајте да се смирите.

Постојано си поставувате прашања и доаѓате до заклучок дека бившиот партнер највеќе ви одговарал.

Прочитајте и...  Љубов, здравје и работа: Дневен хороскоп за 24-ти мај!

Проблеми со циркулација.

Лав

Тимската работа не ви одговара и подобро ви е кога работите сами.

Ако сте планирале сериозен разговор со саканата личност, денешниот ден не е многу поволен за тоа.

Внимавајте на повреди.

Девица

Немате многу доверба во колегите и некои работи ги криете од нив.

Ако имате партнер, ве очекува поволен период во кој ќе се сложувате добро.

Ве мачат хронични тегоби.

Вага

Ве очекува мала штета на полето на работата. Потрудете се да не ризикувате.

Долго време бевте осамени. Подготвени сте за почеток на нова и сериозна врска.

Избегнувајте алкохол.

Шкорпија

Најдобро е да земете слободен ден и да не се оптоварувате со работата.

Не претерувајте со љубоморните испади. Станувате напорни.

Прочитајте и...  Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Посетете лекар.

Стрелец

Ве очекува опуштен ден и подготвени сте да ги решите сите проблеми и дилеми.

Имате добар однос со саканата личност и среќни сте кога сте заедно.

Се чувствувате добро.

Јарец

Максимално сте ангажирани и свртени кон своите обврски. Можете да очекувате добри ситуации.

Немате сомнеж дека личноста со која сте сега е вистинската за вас.

Ви годи интензивна физичка активност.

Водолија

Можни се значајни финансиски промени кои ќе ви помогнат да решите некои од проблемите.

Денот е малку тежок на полето на љубовта.

Зголемен апетит.

Риби

Имате страв поради многуте обврски. Потрудете се да ги сработите чекор по чекор.

Ново познанство е како светло на крајот на тунелот.

Прочитајте и...  Што треба да знаете кога нарачувате мексиканска храна: Една состојка, а девет различни јадења

Главоболка.

Прочитај повеќе

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шероун Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Слободен печат

Мартин Вучиќ објави заедничка фотографија со Драган и напиша нешто што ќе ве растажи сите! (ФОТО)

Васко Спасоски