Здодевно реми на АЗ и Јунајтед, Партизан со цел плен во Астана

АЗ Алкмар и Манчестер јунајтед одиграа здодевно реми без голови во второто коло од Лигата на Европа. Холанѓаните беа подобар тим во првото полувреме но не успеаја да ја крунисаат со гол теренската иницијатива. Идентична беше и сликата во второто полувреме, АЗ беше подобар ривал, а за немоќта на Манчестер јунајтед зборува податокот дека немаа ниту еден шут во рамките на голот на противникот.

Ремито во Алкмар го искористи Партизан кој како гостин со 1:2 ја совлада Астана и е лидер на табелата во групата Л со четири бодови. Јунак на „црно-белите“ беше Умар Садик кој ги постигна двата гола, по еден во двете полувремиња, а Астана успеа само да го ублажи поразот со голот на Сигурјонсон во самиот финиш.

Прочитајте и...  ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Резултати:
Астана – Партизан 1:2
АЗ – Манчестер јунајтед 0:0
Башакшехир – Борусија М. 1:1
Бешикташ – Вулверхемптон 0:1
Брага – Слован 2:2
ЦСКА Москва – Еспањол 0:2
Ференцварош – Лудогорец 0:3
Феенорд – Порто 2:0
Олександрија – Гент 1:1
Сент Етјен – Волфсбург 1:1
ВАЦ – Рома 1:1
Јанг Бојс – Ренџерс 2:1

Прочитај повеќе

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Крај во Лига Европа за Ристовски и Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзи лекции во Дубаи: Дали Ѓоковиќ го игра најдобриот тенис во кариерата!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт: Две години бев во инвалидска количка, а сега играм за Барселона!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алексиќ постигна ЕВРОГОЛ: Голманот на Спортинг не знаеше што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ сигурен на тронот барем до „Индијан Велс“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Слободен печат

Дали коронавирусот ќе го одложи и традиционалното „Ел Класико“?

Слободен печат

Вернер ги одби Јунајтед и Барса, го чекаат Ливерпул и Клоп!? (ФОТО)

Слободен печат

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен печат