Заврши вториот јавен повик за субвенции за велосипеди во Скопје – Слободен печат
ВестиСкопје

Заврши вториот јавен повик за субвенции за велосипеди во Скопје

Вториот јавен повик за субвенции за велосипеди беше објавен на 26 јуни 2019 година и пристигнале над 670 барања.

Град Скопје соопшти дека денеска е затворен вториот јавен повик за субвенционирање на граѓаните за купување велосипеди за 2019 година бидејќи се исцрпени предвидените финансиски средства. Барања за субвенции за велосипеди од утре нема да се примаат во архивата на Град Скопје.

Вториот јавен повик за субвенции за велосипеди беше објавен на 26 јуни 2019 година и пристигнале над 670 барања.

На првиот јавен повик, пак, пристигнале 3.472 барања од граѓаните за субвенционирање на купувањето велосипед.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close