20 C
Скопје

Заврши снимањето на специјалната епизода на „Пријатели“: Што знаеме досега за обединувањето?

Снимањето на специјалната нова епизода на „Пријатели“ заврши оваа недела, а обожавателите на серијата наскоро ќе имаат можност повторно да ги видат најомилените шест пријатели на сите времиња, пишува „Entertainment Weekly“.

Она што е веќе познато е фактот дека сите членови на оригиналната постава на култната серија „Пријатели“ се повторно обединети – Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Метју Пери, Лиза Кудроу, Дејвид Швимер и Мет Лебланк за нова специјална епизода!

Instagram
Instagram

Проектот беше објавен во февруари 2020 година, но поради пандемијата на коронавирусите, снимањето започна дури на почетокот на април оваа година.

На официјалниот инстаграм – профил на „Пријатели“ деновиве беше објавена фотографија на која креаторите на серијата објавија дека снимањето е успешно завршено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Friends (@friends)

Иако точниот датум на премиерата не е познат, познато е дека новата епизода ќе биде премиерно прикажана на платформата „HBO Max“. Сите обожаватели на серијата можат да ги најдат останатите десет сезони на популарната серија на истата платформа.

Важно е да се каже дека новата епизода не е направена според сценариото, ниту пак шестмината ќе ги повторат своите улоги. Наместо тоа, тие ќе учествуваат во некаков разговор во вид на ток-шоу и заедно присеќавајќи се снимањето на десетте сезони од 1994 до 2004 година.

Поврзани вести

ФОТО: Меган Фокс позираше во проѕирна маица, јасно е дека таа „заборавила“ да облече градник!

Слободен печат

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

Остави Коментар