Заврши карантинот за Лејкерс, нема позитивни на коронавирус

ЛА Лејкерс објави дека повеќе ниту еден член на тимот не е позитивен на коронавирус.

Неодамна беше откриено дека двајца члена на ЛА Лејкерс се позитивни на ковид-19, но нивните имиња не беа објавени, а екипата беше ставена во 14-дневен карантин. Карантинот заврши вчера и сите тестови се негативни.

– Сите играчи на Лејкерс моментно се без симптоми на ковид-19. Играчите ќе продолжат да ги следат и почитуваат препораките на Владата и на НБА лигата – објави тимот.

Прочитајте и...  Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

НБА лигата е суспендирана на 11. март кога центарот на Јута џез, Руди Гобер беше позитивен на коронавирус.

САД моментно е најзагрозена земја во светот со повеќе од 185.000 заболени лица, од кои 3.780 се починати.

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат