Затвореник криел дрога во храната – Слободен печат
Хроника

Затвореник криел дрога во храната

Според досегашните наоди на истрагата, вчера во 18.15 часот надзорник во затворот крај Струмица, при рутинска контрола на храна која била донесена за осуденото лице Т.Н., пронашол марихуана.

Струмичката полиција извести дека чуварите од струмичкиот затвор во храна откриле сокриена дрога.

Според досегашните наоди на истрагата вчера во 18.15 часот надзорник во затворот крај Струмица, при рутинска контрола на храна која била донесена за осуденото лице Т.Н., пронашол марихуана. Дрогата им била предадена на полициските иследници кои против затвореникот најавија соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close