Затворени гласачките места во Белорусија: Прелиминарните резултати ја покажуваат доминацијата на Лукашенко

На изборите учествуваат пет кандидати. Централната изборна комисија соопшти дека на изборите во Белорусија до 18 часот гласале 79 отсто од избирачите.

Избирачките места на претседателските избори во Белорусија се затворени вечерва во 20 часа по локално време и почна пребројувањето на гласовите.

Одѕивот на гласачите до 18 часот беше 79 отсто, соопшти Централната изборна комисија. Најголем одѕив од 86 отсто е забележан во регионот Могилев, а најнизок од 62,3 отсто во Минск, пренесува ТАСС.

Прочитај повеќе

Жерновски за пресудата за „Шамари во Центар“: Ќе се борам Груевски да отслужи казна во македонските затвори!

Лука Андреев

Тајланд организира летови за странски туристи, првиот авион од Кина

Слободен печат

Шилегов: Град Скопје продолжува со отстранување на дивоградбите од Скопје 2014 што се под нејзина надлежност

Слободен печат

Борба за животи и респиратори: Еве како Панама се справува со растечкиот број на заболени (ФОТО)

Мавровско се дави на суво!

Борел до Димитров: Бидете уверени во мојата посветеност на интегранција на Северна Македонија во ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Студентите се „гужваат“ на факултетите за упис на семестар: Не се почитуваат мерките за заштита од ковид-19 (ФОТО)

Михаило Донев

И фирмите што работат со државата останаа со куси ракави

СЗО: Умираа сами и без збогум, милион смртни случаи е многу тажен биланс

Слободен печат

Царовска: Онлајн наставата може да се следи и со стари компјутери (ВИДЕО)

Нови 112 случаи на коронавирус, осум лица починаа, 159 пациенти се оздравени

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Битиќи и Шахпаска за дел од економските мерки од четвртиот пакет

Слободен печат