Затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп – Слободен печат
Хроника

Затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп

Патот од страна на полицијата е времено затворен поради истурена сточна храна.

Поради истурена сточна храна од 12:05 часот денеска е затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп на потегот од Росоман до бензинска пумпа „Сирково”, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close