1 C
Скопје

Затворен угостителски објект во Гостиварско поради непочитување на мерките за спречување на ковид-19

Вчера во 19.30 часот во с. Добридол, општина Врапчиште, при извршување работни задачи, полициски службеници од Полициското одделение Галате забележале дека еден угостителски објект работи по дозволеното време. При контрола, во објектот биле затекнати пет лица гости и сопственикот М.С.(47) од с. Добридол.

Сопственикот М.С. бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”. Од страна на Државниот пазарен инспекторат Гостивар објектот бил затворен.

Прочитајте и...  Франција и продаде 18 борбени авиони „Рафал“ на Грција

Поврзани вести

Курти со забрана за учество на парламентарните избори во Косово

Слободен печат

Се бараат начини за зближување на Скопје и Софија

Слободен печат

АМСМ апелира на внимателно возење: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Слободен печат

ВИДЕО I Орбан повторно го шокира светот: Оддаде признание на нацистички пилот, нарекувајќи го витез и херој

И.И.

УХМР: Ноќеска облачно со повремени врнежи од снег

Слободен печат

Утре без струја дел од општините Карпош и Сарај

Слободен печат

Остави Коментар