Затварањето на границата на Унгарија со Австрија предизвика петкилометарска колона на возила

Мигрантите кои синоќа беа уапсени откако илегално влегоа во Словенија не се заразени со коронавирусот.

Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, седумте мигранти кои вчера беа пресретнати и приведени во близината на Илирска Бистрица имале висока температура и други симптоми на Ковид-19, по што веднаш се пренесени во центарот за странци во Постојна.

Како што пренесуваат словенечките медиуми, тестирањето кое веднаш било направено сепак покажало дека тие не се заразени со коронавирусот, односно се работи за сезонски грип.

Прочитајте и...  Кинеска вакцина против Ковид-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат