Заталкан куршум оштетило возило во Тетово

Заталкан куршум / Фото: МИА

Вчера во 16 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека заталкано зрно оштетило задно ветробранско стакло од патничко моторно возило „шевролет авео“ со тетовски регистарски ознаки, кое било паркирано на улица „ЈНА“ во Тетово, сопственост на 58-годишната тетовка С.К..

Извршен е увид и се расчистува и документира случајот, велат од СВР Тетово.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот