Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Со париските „светци“ Кавани ја освои и шестата титула во шампионатот, на 30 јуни му истекува договорот со клубот.

Паузата поради пандемијата на коронавирус и крајот на сезоната во француската „Лига 1“ ги искористи да оди во родниот Уругвај каде ужива во едноставноста и природата.

Напаѓачот на ПСЖ, Единсон Кавани на социјалните мрежи објави видео во кое се гледа како ја коси тревата.

Уругваецот е помеѓу најбогатите јужноамерикански спортисти, заработува 31 милион евра годишно.

Видеото брзо стана хит на социјалните мрежи и собра голем број на позитивни коментари од страна на фановите.

Со париските „светци“ ја освои и шестата титула во шампионатот, на 30 јуни му истекува договорот со клубот.

Прочитајте и...  Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Прочитај повеќе

Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Слободен печат

Лига куп: Ливерпул броеше до седум, Сити го слави Фоден! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен печат

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Фидан Коминовски

Ламела за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен печат

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат

Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат