Започнува поединечната продажба на билети за натпреварот Е. Пелистер – Ним

Битолчани својот прв меч во Лига Европа ќе го играат на домашен терен против францускиот Ним/Фото: Е. Пелистер

РК Е. Пелистер ја известува јавноста дека од денеска започнува продажбата на поединечните билети за натпреварот од првото коло во ЕХФ Лига Европа помеѓу Е. Пелистер и Ним од Франција кој ќе се игра во вторник, 19 октомври, со почеток од 20.45 часот во салата „Боро Чурлевски“ – Битола.

Билетите по цена од 250 денари може да се купат во:

– билетарница на спортската сала „Боро Чурлевски“ пред почетокот на натпреварот
– БРОДЕРС ТОБАКО
– ДИМПО ТОБАКО
– На веб страницата www.kartieurofarm.mk

Можност за присуство имаат љубителите на ракометот со:
– вакцинален сертификат
– потврда за прележан ковид-19 во последните 45 дена, од денот на излегување од карантин.

– Фан-зона на РК Е. Пелистер!

Со почетокот на европските натпревари за сезоната 2021/22, се отвора фан-зоната на РК Е. Пелистер. На денот на секој домашен натпревар предвидено е дружење, забава, забавни и музички активности, катче за најмладите, вкусна храна и ладно пиво за загревање за она вистинското – натпреварите на Е. Пелистер во ЕХФ Лига Европа.

За сите кои не купија билет, предвидено е следење на натпреварот преку видео-бим.

Прва фан-зона на Еурофарм Пелистер
Вторник, 19 октомври (17:00 – 22:30 часот) пред спортската сала „Боро Чурлевски“

Наскоро клубот ќе ја информира јавноста за деталната програма и сите активности.

Во РК Е. Пелистер пристигна засилување – Mozzart нов спонзор на клубот

Видео на денот