Запленети предмети и глисер за случајот „Рекет“ – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеМакедонија

Запленети предмети и глисер за случајот „Рекет“

Предметите остануваат во заплена до крајот на истрагата во која се опфатени.

Синоќа во Охрид полицијата по наредба на Јавното обвинителство изврши заплена на најмалку еден глисер и други предмети, а во врска со случајот „Рекет“, дознава МКД.мк.

Предметите остануваат во заплена до крајот на истрагата во која се опфатени.

Оваа заплена е дел од истражните дејства за „Рекет“ во кој првоосомничени се Бојан Јованоски (Боки 13), директор на 1ТВ, и Зоран Милески – Зоки Кичеец. Случајот се однесува на изнуда на пари од бизнисмени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close