Запленети над 2000 пиротехнички средства, приведен 35-годишен маж

Денеска (22.12.2020) во 16.50 часот на плоштад Маршал Тито во Куманово приведен е С.М. (35) од Куманово бидејќи кај него биле пронајдени пиротехнички средства.

Извршен е и претрес на дом и вкупно се пронајдени 2059 парчиња пиротехнички средства.

Против С.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  МВР приведе две лица по пукањето во коешто беше повреден синот на поранешниот реис на ИВЗ

Поврзани вести

МВР приведе две лица по пукањето во коешто беше повреден синот на поранешниот реис на ИВЗ

Слободен печат

ФОТО: Синот на Реџепи итно хоспитализиран во Воена болница, крвави траги и скршени стакла на луксузниот автомобил

Слободен печат

ВИДЕО | Слободен печат дознава: Синот на поранешниот поглавар на ИВЗ е повреден во престрелка во Ѓорче Петров

Слободен печат

Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило кај Топлица

Слободен печат

Жена и нејзините две деца жртви на насилство од вонбрачниот партнер

Слободен печат

Кумановецот кој го прегази четиригодишниот Алмир Алиу доби одложување на затворската казна

Слободен печат

Остави Коментар