Запленети 50 килограми марихуана кај Охрид – Слободен печат
Хроника

Запленети 50 килограми марихуана кај Охрид

Дрогата била сокриена во багажниот простор во три патни торби.

Во координирана акција на Oддeлението за организиран криминал од МВР, синоќа во автомобил кој сообраќал на регионалниот пат Охрид – Св.Наум, во близина на населбата Рача управуван од С.Л. (53) од Струга е пронајдено 50 килограми марихуана.

Дрогата била сокриена во багажниот простор во три патни торби. Во акцијата уапсен е иС.И. (31) од Струга, кој управувал друг патнички автомобил. По целосно документирање на случајот, СВР Охрид, против нив ќе поднесе соодветна кривична пријава. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close