Запленети 23 килограми марихуана – Слободен печат
Хроника

Запленети 23 килограми марихуана

Дрогата била откриена во близина на ресенското село Долна Бела Црква.

Синоќа околу 22 часот на патот село Стење – Царев Двор, во близина на ресенското село Козјак,по добиени информации, полициска патрола запрела комбе „мерцедес вито” со бугарски таблички во кое биле Б.Г. (46) и В.А. (56), двајцата од Република Албанија, со живеалиште во Охрид.

Возачот избегал и во близина на селото Долна Бела Црква од возилото фрлил две торби со околу 23 килограми марихуана. По возачот е започната потрага, а Б.Г. и В.А. биле приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close