Запленети 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија - Слободен печат

Запленети 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија

Италијанската полицијата Гуарда ди финанца запленила 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија.

Вработените во пристаништето во Равена извршиле контрола на пет цистерни со нафта кои пристигнале од Албанија.

Нафтата била наменета за италијанскиот пазар, а била внесена без ДДВ, со документи што при контролата било утврдено дека се лажни.

Петте цистерни со нафта се конфискувани, а правните претставници на трите увозни компании биле на распит во Јавното обвинителство во Равена.

Прочитај повеќе

Кои се Дедовиќ и Стаматовиќ – ликвидираните црногорски мафијаши во Атина

Слободен печат

Автобусите на ЈСП од утре ќе возат по вообичаениот зимски возен ред

Слободен печат

По дваесет години ќе се обнови авиолинијата Белград-Приштина

Слободен печат

Издвоени 900 милиони евра од ЕУ за земјите погодени од воени конфликти или природни катастрофи

Слободен печат

Употребата на пластика ќе стане минато за Кина

Слободен печат

Авганистански преведувач шпионирал во корист на Иран, обвинета и неговата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

12 − eleven =

Прочитај повеќе

Протест на руските опозиционери против доживотното владеење на Путин

Слободен печат

Изнесена одбраната на Трамп: Бранителите ќе докажуваат дека тој е невин и не треба да се отповика

Слободен печат

Следната деценија поради климатската криза ќе бидат раселени десетици милиони лица

Слободен печат

Адам Шиф: Разузнавачките агенции се под притисок од администрацијата на Трамп

Слободен печат

Цената на бензините без промена, поевтинува дизелот

Слободен печат

Адеми: Го чекаме УНЕСКО со раширени раце

Мирослава Бурнс