-6 C
Скопје

Запленети 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија

Италијанската полицијата Гуарда ди финанца запленила 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија.

Вработените во пристаништето во Равена извршиле контрола на пет цистерни со нафта кои пристигнале од Албанија.

Нафтата била наменета за италијанскиот пазар, а била внесена без ДДВ, со документи што при контролата било утврдено дека се лажни.

Петте цистерни со нафта се конфискувани, а правните претставници на трите увозни компании биле на распит во Јавното обвинителство во Равена.

Прочитајте и...  Пендаровски со честитка до Бајден: САД е нашиот стратешки партнер

Поврзани вести

Гугл потпиша договор за надомест на францускиот печат во име на „соседско авторско право”

И.И.

Трагедија во кочанско Грдовци: Од цигара пламна куќа – маж изгоре, неговата мајка повредена

МИА Агенција

Првиот телефонски разговор на Бајден со странски лидер ќе биде со премиерот на Канада

Слободен печат

Твитер накусо го заклучи налогот на кинеската амбасада во САД

И.И.

ВИДЕО: Од НУК незадоволни од мерките за помош, бараат и враќање на работното време на објектите како што е утврдено со закон

Слободен печат

Ерменија соопшти за 3.400 смртни случаи во војната во Нагорно Карабах

Слободен печат

Остави Коментар