15 C
Скопје

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Полицијата во Дубровник заплени рекордна количина на кокаин во пристаништето Плоче, а според неофицијални информации станува збор за околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани.

Огромната количина на кокаин била откриена од цариниците во пристаништето при редовна контрола на контејнерот, по кого никој не дошол, пишува „Слободна Далмација“.

Полициската управа за утре најави прес-конференција на која ќе бидат објавени деталите од акцијата, трета по ред со која е разбиен ланец на шверцери на кокаин.

Во последните месеци во ова пристаниште се запленети повеќе од 700 килограми кокаин, а уапсени се осум лица, наведуваат хрватските медиуми.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар