Како се разладуваат жителите на Зоолошките низ Европа (ФОТО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Како се разладуваат жителите на Зоолошките низ Европа (ФОТО)

Европа е на удар на топлотен бран, а животните за освежување добиваат замрзнати деликатеси

Топлотниот бран кој стигна од Сахара во Европа донесе екстремно високи температури.

За да се освежат, животните во зоолошките градини добиваат деликатес – овошје во мраз, а се обидуваат да се разладат и на секој друг можен начин.

profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close