Заканувачот Јакимовски дава исказ во полициска станица

Тој деновиве се закануваше со говор на омраза и недолични навреди кон новинарката Јордановска, новинарката Коровешовска, кон градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и кон директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски.

Емил Јакимовски кој беше пријавен од новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска за закани и навреди кој ги упатил тој кон нив преку социјалните мрежи моментално дава исказ во полициска станица, за Телма потврдиле од МВР.

Тој деновиве се закануваше со говор на омраза и недолични навреди кон новинарката Јордановска, новинарката Коровешовска, кон градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и кон директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски.

Пред два дена беше и отпуштен од Централниот регистар, заради злоупотреба на боледување и нарушување на угледот на институцијата.

Прочитајте и...  Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Прочитај повеќе

Глетка која го запира здивот: Над 300 делфини забележани во Калифорнија

Слободен печат

Иран ја осуди популарната двојка на 16 години затвор и камшикување поради објави на Инстаграм

Слободен печат

Груби: Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, албанската опозиција шири лажни вести

Слободен печат

Германија ќе ја прогласи Шпанија за ризично подрачје поради коронавирусот

Слободен печат

Матоши: Не се укинуваат тестовите за македонските граѓани при влез во Косово

Миа Агенција

Пандемијата го крена рејтингот на Болсонаро

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Наумовска: Очекуваме дека рокот за отпочнување на учебната година ќе биде пролонгиран

Слободен печат

Шасивари: Доделувањето на мандатот е нов политички преседан, Пендаровски доби функција која ја има само Макрон

Слободен печат

Протест во Скопје против поскапувањето на струјата: Не смееме да го дозволиме овој удар на нашиот грб!

Слободен печат

Радев: Ако има оставки и предвремени избори може да се зборува за промена на Уставот на Бугарија и иднината

Слободен печат

Протест пред седиштето на ЕВН во Гостивар

Слободен печат

Убиство што ја потресе Америка: Момче застрелало 5-годишно дете кое си играло покрај неговиот двор (ВИДЕО)

Слободен печат