Заканувачот Јакимовски дава исказ во полициска станица - Слободен печат

Заканувачот Јакимовски дава исказ во полициска станица

Тој деновиве се закануваше со говор на омраза и недолични навреди кон новинарката Јордановска, новинарката Коровешовска, кон градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и кон директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски.

Емил Јакимовски кој беше пријавен од новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска за закани и навреди кој ги упатил тој кон нив преку социјалните мрежи моментално дава исказ во полициска станица, за Телма потврдиле од МВР.

Тој деновиве се закануваше со говор на омраза и недолични навреди кон новинарката Јордановска, новинарката Коровешовска, кон градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и кон директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски.

Пред два дена беше и отпуштен од Централниот регистар, заради злоупотреба на боледување и нарушување на угледот на институцијата.

Прочитај повеќе

Дождовите спас од Бога: Стивнаа пожарите во Австралија

Слободен печат

САД ја поздрави одлуката на Албанија да протера ирански дипломати

Слободен печат

Димов: Албанците добија многу права, бидејќи се бореа за тоа, ние Ромите не се бориме и затоа сме дискриминирани

ШТО СЕ СЛУЧУВАЛО ВО РУСИЈА: Путин во тајност ја држел својата одлука, на министрите во последен час им било речено да поднесат оставка

Слободен печат

Генералот Хафтар согласен со сите забелешки на Грција

Слободен печат

ФИТР-МБА: Домашните компании ќе имаат олеснет пристап до финансиски средства

Слободен печат

Остави Коментар

ten + ten =

Прочитај повеќе

Калеска-Ванчева: Законот за јавно обвинителство може да биде добар само ако биде донесен со консензус

Слободен печат

Елезовски: Влезот во ЕУ и НАТО треба да гарантира стабилност за Ромите

Слободен печат

ЕКСКЛУЗИВНО Бујар Османи за разговорот со Вархељ: Новата методологија ќе биде подобрена што и Србија и Црна Гора ќе бараат да преговараат според неа!

Слободен печат

Царовска: Доколку имаме целосен мандат од четири години ќе постигнеме минимална плата од 16.000 денари

Слободен печат

Катастарот ќе управува со Графичкиот регистар на улици и куќни броеви

Слободен печат

Димковски: Во нашата држава нема појава на африканска свинска чума

Слободен печат