Захариева и Димитров утре ќе присуствуваат на „One Love Tour“ фестивалот во Струмица - Слободен печат

Захариева и Димитров утре ќе присуствуваат на „One Love Tour“ фестивалот во Струмица

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева утре доаѓа во еднодневна посета на Струмица, соопшти бугарското МНР.

Захариева заедно со шефот на дипломатијата на Северна Македонија Никола Димитров ќе присуствуваат на фестивалот „One Love Tour”. На настанот што е поддржан од УНЕСКО ќе бидат преставени традициите на двете земји и ќе настапат македонски и бугарски музчари.

Фестивалот „One Love Tour”, по Струмица, продолжува во Крива Паланка на 25 август, во Бургас на 7 септември, Варна на 7 септември, Скопје на 21 септември и во Стара Загора на 5 октомври.

Прочитај повеќе

Хезболах предупреди: Во Либан ќе завладее хаос ако земјата не добие нова влада

Слободен Печат

Зеленски не ја прифати оставката на премиерот за да не ја дестабилизира Украина

Слободен печат

Грета од Лозана им порача на светските лидери: Сѐ уште немате видено ништо, доаѓаме во Давос

Слободен печат

Уапсени шестмина измамници во Бугарија: Со лажни венчални листови се стекнувале со недвижнини

Слободен Печат

ОЈО отвори истрага за обид за убиство во Арнакија

Слободен Печат

Сенатот во Полска отфрли предлог-закон за „дициплинирање“ на судии

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen − 10 =

Прочитај повеќе

Фанатичната посветеност кон Трамп има свои граници?

Слободен печат

Маглата ја ограничи видливоста на повеќе патни правци во Македонија

Слободен печат

Герберих: Има добри изгледи за започнување со пристапни преговори пред самитот во Загреб

Слободен печат

Хук: Заканите од Техеран уште повеќе ќе го изолираат Иран

Слободен Печат

Кој ќе се крсти, а кој ќе раскрсти?

Слободен печат

Мишустин и Медведев на средба со министрите од владата во оставка – приоритет е исполнувањето на задачите од Путин

Слободен Печат