Захариева го споредува Тито со Хитлер

Шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева Софија повторно со став дека Бугарија не го негира јазикот и идентитетот на Македонците, туку, таа смета дека процесот бил обратен, односно, како што рече „тие ги негираат правата на Бугарите. Таа ова го истакна во интервју за германскиот весник Велт објавено денеска, пренесува Дојче Веле на македонски јазик. … Продолжи со читање Захариева го споредува Тито со Хитлер