20 C
Скопје

Загинаа четири лица, а 19 Сиријци се повредени

Повредените се пренесени во болниците во Нова Градишка, Славонски Брод и Пакрац.

Загинаа четири лица, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот А3, на северната страна кај Окучани. Службениците на полициската управа од Бродско-посавинската управа синоќа во 3.12 часот добиле пријава за превртен камион со регистарски ознаки на Република Србија.

Сообраќајот е привремено затворен по северната лента на автопатот, но и по јужната поради можност за приближување кон возила за итни случаи и укажување помош на повредените. Повредените се пренесени во болниците во Нова Градишка, Славонски Брод и Пакрац.

Поврзани вести

Актуелниот состав на бугарското Национално собрание заврши со работа

Слободен печат

Косово го забрани влезот на патници од Индија, Бразил и Јужна Африка

Слободен печат

Рама: Долго трае дијалогот на Србија и Косово

Слободен печат

Курти најави дека ќе ја тужи Србија за геноцид: Дијалогот треба да резултира со меѓусебно признавање

Слободен печат

ВИДЕО I Дали Косово почнува „шарена револуција“: Уапсени опозициски активисти поради графит и фрлање боја на владината зграда

Слободен печат

Формирана анкетна комисија за разрешување на албанскиот претседател Мета

МИА Агенција

Остави Коментар