Загинаа 19 лица при пад на руски авион

Руски авион Фото: Maxim Grigoryev / TASS / Profimedia

Деветнаесет лица загинаа и три се повредени при пад на руски авион Л -410,  денеска во регионот на Татарстан, јавија руските медиуми, пренесува ТАС.

Министерството за вонредни ситуации потврди дека во авионот имало 23 лица.

Други детали за несреќата засега не се соопштени

Видео на денот