Загина тракторист

Вчера околу 10 часот во полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Курилово“-Берово, Б.Т. (63) од Берово управувајќи трактор на сопствениот имот изгубил контрола врз земјоделската машина, се превртел, паднал под тракторот и починал. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.

Прочитајте и...  Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

Прочитај повеќе

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат