Загина тракторист во Долно Соње

Вчера околу 9.30 часот било пријавено дека на улицата број „7“ во скопското село Долно Соње, трактор „масеј фергусон“ кој влечел цистерна, а бил управуван од И.Т. (62) од селото, излетал од коловозот и се превртел. Од здобиените повреди И.Т. починал на местото на несреќата. Увид бил извршен од увид од екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Прочитајте и...  Трактор удри во 9-годишно дете во Тетовско

Прочитај повеќе

Сообраќајка вечерва во Кисела Вода, две лица пренесени во болница

Слободен печат

Во сообраќајка во Куманово повреден е мотоциклист

Трактор удри во 9-годишно дете во Тетовско

Велешанец паднал од мотор и бил прегазен од камион, во многу тешка состојба префрлен на скопските клиники

Слободен печат

Во пожар кај Струмица изгоре штала

Слободен печат

Секој трет ден умира по едно лице во сообраќајна незгода

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изгореа 25 јагниња во пожар во селото Сирково

МИА Агенција

Вработена во аптека спречила кражба

Слободен печат

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро (ФОТО)

Слободен печат

Претепано момче од тетовското село Јажинце

Автомобил излета од пат, повредена е жена

Скопјанец казнет со 2.000 евра за непочитување на самоизолација