Загина совозач на патот Велес-Прилеп

Момче загинало во сообраќајна несреќа која се случила на регионалниот пат Велес-Прилеп. Вчера во 22.30, во атар на село Присад, прилепско, возило „фолксваген голф” управуван од 26-годишната Д.Ш.од Прилеп, излетал од патот.

Во незгодата, сопатникот 35-годишниот М.Х. од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп, каде починал. Додека, пак, Д.Ш. се здобила со телесни повреди.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на Полициската станица Прилеп – информира МВР.

Прочитајте и...  Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Прочитај повеќе

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција

Повреден тракторист на падините на Огражден