Загина пешак на скопската обиколница кај исклучокот за Кондово

На автопатот Северна обиколница за Скопје, на надвозник за исклучокот за село Кондово, вчера патничко возило „БМВ Х6″ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(57) од Скопје, удрило во пешакот Т.Н.(70) од село Мојанци, скопско.

По незгодата, како што соопшти МВР, Т.Н. бил префрлен во комплекс клиники „Мајка Тереза”, каде по укажаната лекарска помош им подлегнал на повредите.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Прочитајте и...  ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар