9 C
Скопје

Загина пешак на магистралата Гостивар-Кичево

Од повредите здобиени по ударот на самото место починал А. М. (31) од Долна Бањица Гостиварско.

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случи околу пладне на магистралниот пат Гостивар-Кичево.

Според информациите на СВР Тетово, околу 11:30 часот во близина на одделението за патен сообраќај на ОВР Гостивар, камион-миксер удрил во пешак.

Од повредите здобиени по ударот на самото место починал А. М. (31) од Долна Бањица Гостиварско.

За време на увидот што го вршеше екипа на ОВР Гостивар, сообраќајот на магистралата од патарина до здуњска раскрсница се одвиваше со регулирање. По увидот треба да станат појасни причините за несреќата и пешакот се нашол на коловозот.

Прочитајте и...  Кавадарчанец пријавил напад од возач на скопски ,,мерцедес" кај Тиквешко Езеро

Поврзани вести

Три возила и мотор изгореа во Загреб

109 санкционирани возачи во Скопје

Маж бил застрелан во главата и бил исфрлен од автомобил

Европол: Трговијата со дрога е најголемата криминална активност во ЕУ

Во несреќен случај почина дете на роденденска забава

Манијак се обидел да силува девојче во тоалетот на трговски центар во Белград

Горан Наумовски

Остави Коментар