ТРАГЕДИЈА ВО КАВАДАРЕЧКО: Во сообраќајка загина 20-годишно момче

Момче загина во сообраќајна несреќа во Кавадаречко околу 4.00 часот изутринава, информираат од МВР.

– Сообраќајката се случила на регионалниот пат Дреново-Кавадарци, патничко моторно возило „Форд фокус” со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Х.М. (20) од село Возарци-кавадаречко, излетало од патот – изјави Тони Ангеловски, портпарол на МВР. Од здобиените повреди возачот починал на местото на настанот.

Увид извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

На лице место биле и пожарникари од Територијалната противпожарна единица Кавадарци.

Прочитајте и...  Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Поврзани вести

Приведено лице барано со потерница

Слободен печат

Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

Слободен печат

Во Гази Баба казнети 192 несовесни возачи

Слободен печат

Кавадарчанец почина откако му се превртел тракторот

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Слободен печат

Тетовец ја нападнал сопругата

Слободен печат

Остави Коментар