Загаденоста на воздухот на ниско ниво, најзагадено кај Ректоратот – Слободен печат
ВестиМакедонија

Загаденоста на воздухот на ниско ниво, најзагадено кај Ректоратот

Погледнете кои општини се најзагадени утрово.

Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава загаденоста на воздухот е на ниско ниво, а  најзагаден е кај Ректоратот, додека веднаш потоа следуваат Миладиновци и општина Центар, па Ѓорче Петров, Карпош и Гази Баба.

Кај Ректоратот утринава се измерени дури 47 µg/m3, додека во Миладиновци има 27 µg/m3, а во Центар  измерени се 26 µg/m3.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close