14 C
Скопје

Зафир Хаџиманов денеска беше погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Познатиот пејач, композитор, актер и поет Зафир Хаџиманов ја загуби битката со коронавирусот на 27 март, а денес беше испратен на своето вечно почивалиште на Новите гробишта во Белград.

Хаџиманов беше погребан само во кругот на најблиските членови на семејството и пријателите, поради пандемијата на коронавирусите…

Почина Зафир Хаџиманов

Но, како што објави неговиот син Васил, по пандемијата, тие ќе го испратат „како што доликува“.

Кога ќе помине оваа ужасна пандемија, ќе се збогуваме како што доликува и како што заслужува Зафир. Ќе го испратиме со песна и насмевка. Баш како што би сакал тој, како што го живееше целиот свој живот“, напиша Васил на својот фејсбук-профил.

Васил Хаџиманов: Кога ќе помине оваа ужасна пандемија, Зафир ќе го испратиме со песна!

 

Прочитајте и...  Наследничката на Синди Крафорд: Заводливата Каја Гербер во новата кампања на „Келвин Клајн“

Поврзани вести

Уште едно изненадувачко дејство од јадењето црно чоколадо, вели новата студија

Слободен Печат

ФОТО | Панчо од „ДНК“ со опинци на нозете и торбичка преку рамото го напушта главниот град: Во селата е душевниот мир и добрите луѓе

М.Р

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Остави Коментар