Заев во еднодневна посета на Чешка: Ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група“ – Слободен печат
ВестиМакедонија

Заев во еднодневна посета на Чешка: Ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група“

Заев, како што најави владината прес-служба, ќе се сретне со премиерот на Чешка, Андреј Бабиш.

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан”.

Заев, како што најави владината прес-служба, ќе се сретне со премиерот на Чешка, Андреј Бабиш на работен ручек организиран заедно со премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close