33.8 C
Скопје

Заев, Вархељ и Едштадлер пристигнаа во салата „Борис Трајковски“

Премиерот Заев, Еврокомесарот Вархељ и министерката Едштадлер пристигнаа во салата „Борис Трајковски“ каде ќе имаат прес-конференција по повод пристигнувањето на првите дози од ЕУ на вакцината од Фајзер.

Поврзани вести

Левица поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Уставниот суд, Сали Мурати

Слободен печат

Израелците изложени на делта сојот ќе бидат ставени во карантин

Слободен печат

Заев: Европа има проблем со самата себе, Балканот демонстрира европски вредности

Андреја Ристески

Генерал Волтерс: Придонесот на С. Македонија во НАТО е од витално значење за мирот и стабилноста на Западен Балкан и Европа

Слободен печат

Филипче: Има некои случувања кои можат да ја загрозат и влошат епидемиолошката состојба

Андреја Ристески

Бугарија братски ја подржува Албанија, но не и Македонија

Љубиша Николовски

Остави Коментар