Заев: Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, освен оние што вршат достава на храна

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на ковид -19.

– Работното време на сите угостителски објекти се ограничува до 23 часот, освен за оние што вршат достава на храна. Апелираме граѓаните да ги почитуваат мерките, само преку почитување на мерките може да придонесеме во намалување на ширењето на ковид-19, напиша Заев на Фејсбук.

Работното време на сите угостителски објекти се ограничува до 23 часот, освен за оние што вршат достава на храна….

Publiée par Zoran Zaev sur Jeudi 22 octobre 2020

 

Прочитајте и...  АПСЕЊА ВО ЛОНДОН: 60 лица лишени од слобода на протестите против карантинот (ВИДЕО)

Поврзани вести

Демонстрантите во Полска не се откажуваат од барањето за измена на Законот за абортус

Слободен печат

Семејното насилство во Грција: Насилниците ретко одат во затвор

Слободен печат

АПСЕЊА ВО ЛОНДОН: 60 лица лишени од слобода на протестите против карантинот (ВИДЕО)

Слободен печат

Србија возврати, го протерува Тарзан Милошевиќ, црногорскиот амбасадор во Белград

Слободен печат

Грегори, првиот Афроамериканец од САД именуван за кардинал на Римокатоличката црква

Слободен печат

ВИДЕО: Како азербејџански војници „донесоа мир“ во ерменските куќи – вандализам во Нагорно Карабах

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian