Заев со рускиот амбасадор ќе разговара за лажните Порошенко и Столтенберг

Утре премиериот Зоран Заев ќе одржи средба со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин,а а тема на разговор ќе бидат  неодамна објавените разговори од руските комичари кои во разговорите се нашиот премиер се претставувале како Порошенко и Столтенберг.

Како што пренесува ТВ 24,  состанокот бил договорен уште минатата недела, но тајмингот се поклопува со обајвувањето на разговорите на премиерот со руските комичари, што значи дека и тоа ќе биде дел од темите за кои ќе се разговара.

 

Прочитајте и...  Скопјанец (45) позитивен на коронавирус почина на пат кон болница

Прочитај повеќе

На секои 15 минути доаѓа возило со ковчег, блиските имаат 5 минути да се простат од покојникот: Погреби во Шпанија во време на коронавирус (ФОТО)

Слободен печат

Поведена постапка за три лица кои го прекршиле полицискиот час во Гостивар

Слободен печат

Брачна двојка од Шпанија го победи коронавирусот: Заедно се 65 години, не се одвојуваа ниту во болница

Слободен печат

Продавниците се претворија во куќи на стравот: Австријците со страв пазарат (ФОТО)

Слободен печат

Автобусите на ЈСП „Скопје“ нема да превезуваат патници за време на викендот

Слободен печат

Војската на САД тврди дека го убила лидерот на групата Ал Шабаб

МИА Агенција

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 11/07/2019 - 06:59 at 06:59

Касно Јанко стиже на Косово.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мнучин: Потребни се уште 250 милијарди долари кредити за малиот бизнис

МИА Агенција

Повеќе од четири милијарди лица во карантин во околу 100 земји во светот

МИА Агенција

МРТВ ќе емитува 4 нови телевизиски канали, еден посветен на децата

Слободен печат

Продолжува проклетството на Кендиеви: Пронајдено телото на внуката на Кенеди, се трага по нејзиниот 8-годишен син (ВИДЕО)

Слободен печат

Помпео уште еднаш и честита на нашата држава за влезот во НАТО

Слободен печат

Продолжени роковите за барања на правото за остварување на пензиско и инвалидско осигурување

Слободен печат