Заев со лидерите на НАТО на прием кај кралицата Елизабета Втора (ФОТО) - Слободен печат

Заев со лидерите на НАТО на прием кај кралицата Елизабета Втора (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев на Твитер објави фотографија од лидерите на НАТО, на прием кај кралицата Елизабета Втора во Бекингемската палата.

Приемот се приредува за сите делегации, во чест на состанокот на лидери на НАТО.

-Официјална фотографија од нејзиното височество кралицата, принцот од Велс, генералниот секретар на НАТО и шефовите на држави и влади од земји кои ја формираат Организацијата на Северноатлантскиот договор во Бекингемската палата- напиша Заев.

Премиерот на Северна Македонија, ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата.

Прочитај повеќе

Стотици мигранти влегоа во Мексико, следна дестинација – САД

Слободен Печат

ПОЛСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ИЗГЛАСАА: Судиите кои ќе ги критикуваат одлуките на власта може да останат без работа

Слободен Печат

Иванка починала во САД, се собираат средства да ја погребаат во Штип

Слободен печат

Нови проблеми за Фолксваген: Возачите од Европа бараат отштета поради скандалот со издувните гасови

Слободен Печат

Гутереш: Ја губиме војната против климатските промени – постои реална закана за опстанокот на човештвото

Слободен Печат

Стејт департментот ги предупреди граѓаните кои патуваат за Кина

Слободен печат

Остави Коментар

5 × five =

Прочитај повеќе

Вучиќ: Србите и Хрватите ќе имаат подобри односи во иднина

Слободен печат

Земјотрес почуствуван во Ресен

Слободен печат

Дескоска: Предметите на СЈО се камен на сопнување околу Законот за ЈО

Слободен Печат

Мајк Пенс го посети Ѕидот на плачот во Ерусалим

Слободен Печат

Одбележани 57 години од Елисејскиот договор во Скопје

Слободен печат

Парите од традиционалната обиколка за Водици во Бардовци дадени за лекување на малиот Ангел

Слободен Печат